GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 1488176
*
nr 148 8176
Keramik
3 del, KIna+Rörstrand
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 21 maj 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 11:24:41
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt rörstrand skandinavien sverige
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:09
*
Keramik
nr 148 8176
Keramik
3 del, KIna+Rörstrand
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 21 maj 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 11:24:41 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt rörstrand skandinavien sverige
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42 -
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:09